Pro koho a proč jsme se rozhodli spojit síly jako COLAAB

Lukáš Obdržálek
June 15, 2021
10 MIN READ

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

link

This is some text inside of a div block.

COLAAB je společný projekt dvou agentur – Ackee a Digital Ant. Zaměřujeme se v něm na startupy a nově vznikající produkty, jejichž tahouni už vědí, co přesně chtějí dělat a hlavně se do toho chtějí pustit.* Hledají partnera, který jim pomůže produkt ověřit na trhu a dostat do fáze MVP (minimum viable product).


Společně už máme několik podobných projektů za sebou a spolupráci jsme si tak dobře odladili. Proto se pro tento segment spojujeme pod jednou značkou. To je COLAAB.

Jak ale projekt vlastně vznikl a na čem stavíme?

Digital Ant jsme se Štěpánem zakládali v roce 2012 ještě jako studenti na ČVUT. Já jsem sice školu poměrně záhy opustil, ale zůstalo mi z toho možná to nejdůležitější. Přátelství s lidmi, které jsem tam potkal. Ve stejný rok totiž kromě nás založili firmu také kluci z Ackee. Agenturu zaměřenou nikoli na marketing, ale na vývoj zejména mobilních aplikací, což byl v té době nově vznikající trh.


Za těch 9 let jsme se všichni dost posunuli. Kluci patří mezi špičku vývojářských firem v zemi a už zdaleka nedělají jenom mobilní aplikace. My jsme si mezi stovkami už existujících online agentur nakonec našli pevné místo na trhu a zaměřujeme se hlavně na firmy, které neustále vymýšlí něco nového, expandují na nové trhy a hodně rychle rostou – tomu jsme přizpůsobili to, jak fungujeme.
Spojují nás také zkušenosti na zahraničních trzích – kluci založili pobočku v Berlíně, já jsem zase svého času působil jako prodloužená ruka firmy v – tenkrát ještě docela svobodném – Hongkongu. Dnes i my pracujeme především pro klienty na západ od našich hranic.


Začátkem roku, po jednom z našich dalších společně dokončených projektů, jsme s Martinem obešli kus Karlína a shodli jsme se, že chceme dát spolupráci nový rozměr. A tak vznikl COLAAB.

*) Týmům, které jsou naopak teprve úplně na začátku a hledají pomoc, jak vlastně startup postavit, doporučujeme začít například v projektu StartupBox.